LPG ile Selülit Tedavisi

Selülitin Tanımı

Daha sık olarak kadın vücudunda görülen, deri altı yağ hücrelerinde aşırı yağ birikimi ve bunu çevreleyen dermis ve hipodermis gibi yüzeysel deri katmanlarındaki su tutulumuna bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu bölgelerde kan ve lenfatik dolaşım bozulmaktadır ve oluşan fibrotik bantlar ile Yağ hücreleri büyümeye devam ettikçe, bu hücreleri çevreleyen keselere sığamaz olur ve deformasyonlara sebep olurlar. Ayrıca kutanöz(Deri) bağlantı noktalarında çekintilere sebep olarak ciltte portakal kabuğu görüntüsüne benzeyen bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olurlar. Ciltteki bu görüntülere de selülit denir.

Selülit Tedavisinde

LPG nin özelliği aspirasyon (emme) ve dönme aksiyonlarının birlikte kullanılarak deri ve deri altı dokulara negatif basınç uygulanması prensibine dayanan bir masaj metodu uygulamasıdır. Bu metoda da endermoloji denir.

LPG nin hastaya ve uygulama alanına göre seçilebilen 3 ayrı başlığa sahip olup, başlıklarında yoğunluk, hız ve yönleri ayarlanabilen birbirinden bağımsız motorize rulmanlar içermektedir. Cihazdaki bilgisayar sistemi hasta özelliklerine göre çok sayıda program ve protokol seçimine olanak sağlamaktadır.

Selülitiniz Hangi Evrede

Eğer tedavi edilmezse selülitin portakal kabuğu etkisi ve görüntüsü giderek daha kötüleşir. Kalçalarda ve bacaklarda selülitin 4 evresi mevcuttur.

 • Evre 0: cilt her zaman düzgün ve pürüzsüzdür. Pozisyon veya çimdikleme de selülit görüntüsü oluşmaz.
 • Evre 1: portakal kabuğu görüntüsü sadece çimdiklemede veya sert bir yüzeye oturulduğu zaman belirir.
 • Evre 2: portakal kabuğu görüntüsü ayaktayken belirginleşir, yatar pozisyonda kaybolur.
 • Evre 3: portakal kabuğu görüntüsü ayakta veya yatar pozisyona bakmaksızın her zaman görünür.

LPG İle Selülit Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

LPG tedavisi; Uygulamaları ağrısız olan bu yöntem yaklaşık olarak 30-45 dakikadan oluşan ve haftada iki kez uygulanan seanslardan meydana geliyor. Vücut şekillendirmede olumlu sonuca ulaşabilmek için düzenli olarak haftada iki kez olmak üzere toplam 15 seanslık bir kür genellikle yeterli oluyor. Hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Tedavi sırasında her hastaya özel uygulama çorabı giydirilmektedir. LPG endermoloji tedavisi ağrısız olmasının yanı sıra hastada stres azaltıcı ve rahatlatıcı etkilere sahiptir.


LPG İle Zayıflayabilirmiyiz?

LPG(Endermoloji), esas olarak selüliti tedavi etmekle birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmeler de sağlamaktadır. Spor, vücut sağlığı için kaçınılmaz önemde olmakla birlikte oluşmuş selüliti yok etmemektedir. En ideal olan LPG endermoloji tedavisi ile birlikte spor kombine edilmesidir.

LPG, Liposuction Ameliyatına Alternatif bir tedavi midir?

Liposuction vücut kontur düzeltmesi sağlayan ve yağ hacmini azaltan etkin bir cerrahi yöntemdir. Ancak selüliti ve deri düzensizliklerini tam olarak yok etmez. LPG vücut kontur düzeltmelerinde liposuction’a alternatif bir yöntem olmamakla birlikte liposuctionla kombine edildiğinde daha iyi sonuçlar alınmasını sağlar.


LPG Nasıl Etki Yapmaktadır?

LPG uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların eliminisyonuna yardım ederek doku drenajı sağlamakta, mevcut fibroz bantları serbestleştirerek deriye esneklik kazandırmaktadır. LPG uygulaması ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır.

LPG nin Uygulama Alanları Nelerdir?

LPG, hem estetik amaçlı hem de tedavi amaçlı birçok uygulama alanına sahip bir cihazdır.


Estetik Amaçlı Uygulama Alanları

 • Selülit tedavisi
 • Vücut kontur düzeltmeleri ve lokal inceltmeler
 • Sarkık derinin tonus ve elastikiyetini artırma
 • Liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırmada kullanılmaktadır. Diğer estetik ameliyatlar sonrası skarların yumuşatılması ve düzensizliklerin giderilmesi

Tekrarlanan seanslar ile vücut hatları yeniden şekillenir, selülit görünümü yok edilir ve daha sağlıklı bir deri elde edilir. Endermolojinin ilk sonuçlari 4-5nci seanslarda baslar 12-15 seansta en üst sonuçlar elde edilir. Ayda bir düzenli uygulanan endermoloji seanslarıyla elde edilen sonuçlar korunur.

Tedavi Amaçlı Kullanım Alanları

 • Spor yaralanmaları
 • Fizik tedavi uygulamaları (Fibrozit, tendinit, lumbalji, servikalji...)
 • Travma ve yanık sonrası skarlar
 • Cerrahi ve travma sonrası oluşan ödem
 • Lenfodem tedavisi

Please publish modules in offcanvas position.